Ігровий формат. Soft Collider

Багато шкіл не мають спільних просторів для спілкування учнів, що суперечить принципам сучасної освіти. Проєкт Soft Collider — це спроба створити такі простори для спонтанної комунікації учнів, аби сформувати у них м’які навички. Керуючись умовою універсальності, проєкт може набувати різних конфігурацій та пристосовуватись до різних контекстів. Різні комбінації модулів створюють безліч сценаріїв. У найбільшій конфігурації (3000х3000 мм) передбачена можливість проводити уроки в невеликих групах, усамітнитися, обідати разом та організовувати чи спостерігати за спонтанною ігровою діяльністю. Наявність гамаків у захищених відокремлених зонах створює приватність. Різна рівневість забезпечує велику кількість сценаріїв для взаємодії.

 

Завантажити Інструкцію Soft Collider

Спокійний відпочинок

На початковому етапі роботи над проєктом команда операціоналізувала поняття “спокійного відпочинку” та дослідила якої форми може набувати виокремлена діяльність.

Важливим було враховувати індивідуальні потреби та просторові обмеження, а також безпеку та зручність користування. Тож основними принципами роботи команди були: модульність, легкість перенесення, міцність та стійкість конструкції, наявність регульованих елементів

Мета проєкту – створити можливість для монтування меблів навіть дітям. Так з’явилася ідея модульного стільця-трансформера, який складається з чотирьох елементів: спинка, сидіння, бокові частини. Стілець легко розміщується в коридорах, на подвірʼї, також його можна прилаштувати і в класній кімнаті. Легкість складання забезпечують кольорові пази: дитина може повʼязувати колір зі зручним положенням.

 

Завантажити Інструкцію “Спокійний відпочинок”

Usamitnen

Проєкт сформовано, ґрунтуючись на дослідженні українських шкіл, яке засвідчило відсутність у них просторів для усамітнення та рекреаційних зон. Учні здебільшого весь час залишаються в класах, не мають змоги перемкнутися на щось інше поза класним простором.

Ідея проєкту — покращити продуктивність користувачів, їхній емоційний стан, розвинути навички саморефлексії. Спокій, відсутність побутового шуму, схованка, час для себе, можливість зайняти зручне положення тіла — все це сприяє усамітненню. 

Проєктним рішенням стало крісло-лежак, яке повторює форму тіла людини і має додаткову стінку, яка відмежовує користувача від зовнішніх подразників. Матеріалом конструкції є дерев’яна фанера двох товщин, перша з них — 15 мм (тримальний каркас) друга — 4 мм, яка завдяки пластичності створює площу для сидіння. Мобільність і стійкість матеріалу дозволяє тримати об‘єкт як всередині приміщення, так і зовні.

 

Завантажити Інструкцію Usamitnen

Кочова школа

Мета проєкту — зробити легкі для переносу меблі для навчання та звести їх кількість до мінімуму. Це допоможе вирішити проблему браку місця для навчання, нераціонального використання простору коридорів, нестачі грошей для закупівлі меблів і швидкого переходу в укриття під час повітряної тривоги. Ключовий принцип дизайну проєкту — можливість для учнів транспортувати меблі на вулицю, в укриття чи додому. Робоче місце складається з розкладного крісла та дощечки-підставки двох розмірів — для дорослого і дитини. Меблі легко виготовити самому з простих матеріалів і з використанням простих інструментів. Серія складається з робочого місця учня та вчителя, дошки та накриття для навчання на вулиці.

 

Завантажити Інструкцію Кочова школа

Я досліджую світ

Мета проєкту — допомогти вчителям розвинути в учнів проактивність і винахідливість під час вивчення світу. Проєкт являє собою два варіанти критих павільйонів просто неба для вивчення предмету “Я досліджую світ”. Як частина реформи шкільної освіти, цей предмет розвиває критичне мислення та допомагає дітям навчитися робити дослідження. Типологія радянських шкіл, яких в Україні більшість, ніколи не передбачала інфраструктуру для навчання просто неба. Та чи можуть школярі повноцінно досліджувати світ, обмежений віконною рамою класної кімнати?

 

Opt. 1. The moth

Ключовий принцип дизайну — павільйон із рухомих панелей, який удень використовується для навчання, а вночі захищає шкільне майно. Рухомість елементів павільйону дає можливість використовувати його для різних сценаріїв і з різною кількістю людей.

Розмір павільйону в закритому вигляді 6х2 м, у відкритому — 6х6 м, на дерев’яній платформі — 6х6 м. Усі основні з’єднання виконані за допомогою перфорованих пластин, навмисно виведених зовні на фасад для додаткової міцності конструкції.

 

Завантажити Інструкцію The moth

 

Opt. 2. The class out

Щоб дітям було комфортно на вулиці, їх треба захистити від холодної землі, дощу та палючого сонця. Дерев’яний подіум 6х6 м трохи припіднятий над землею і формує відкритий квадратний простір найкращої форми з точки зору гнучкості. Вздовж периметра розташовано 12 колон, які тримають покітний дах, не перешкоджаючи круговій панорамі. Металева половина даху, яка повернута рівно на південь, утворює тінь. Друга, прозора половина, відкриває небо. Штори між колон виготовлені з тентової тканини, дають можливість частково закритись від вітру та сонця з потрібного боку. Всередині вчитель разом із дітьми може експериментувати з форматами занять та розміщенням меблів, що сприяє розвитку креативності учнів. У позаурочний час павільйон — це ядро активності на дворі. Прибравши меблі, він перетворюється на майданчик для безлічі сценаріїв: кіно, шкільного театру, танців, влаштування свят, ярмарків тощо.

 

Завантажити Інструкцію The class out

Активний відпочинок. Балансун

Мета проєкту “Балансун” — активний відпочинок дітей у школі, який через гру допомагає сформувати у них навички самостійності. Діти можуть власноруч моделювати гру з наявних у скрині предметів. Для школярів важливий активний відпочинок, завдяки якому вони вивільняють емоції та перемикають увагу на кардинально іншу активність, ніж навчання. 

Ідея проєкту — зменшити стрес дітей у школі та розвинути в них навички самостійності. Ключовий принцип дизайну проєкту — можливість власноруч створювати ігри з листа фанери за допомогою простих інструментів. Набір для активного відпочинку в школі складається з різних елементів для самостійного моделювання гри дітьми.

 

Завантажити Інструкцію Балансун