МІЖ МИНУЛИМ ТА МАЙБУТНІМ: ПОВЕРНЕННЯ, ПРИНАЛЕЖНІСТЬ ТА ЗВ’ЯЗКИ У ПРОСТОРІ МІСТ

 

ПУБЛІЧНА ТА ОСВІТНЯ ПРОГРАМИ ХАРКІВСЬКОЇ ШКОЛИ АРХІТЕКТУРИ ЦЬОГО РОКУ ФОКУСУЮТЬСЯ НА ТЕМІ ПОВЕРНЕННЯ, ЯК ТАКОЇ, ЩО ПРОНИЗУЄ ВСІ АСПЕКТИ ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ В ЧАСІ ВІЙНИ, ЗМУШУЮЧИ НАС ШУКАТИ ВІДПОВІДЕЙ НА ВЕЛИКУ КІЛЬКІСТЬ ПИТАНЬ.

 

Як повернути відчуття дому людям, які пережили досвід евакуації? Як повернути людям, які зазнали фізичних та психологічних травм, можливості продовжувати життя? Якою є роль простору в процесі поверненні?

 

МИ БУДЕМО ГОВОРИТИ ПРО НАСЛІДКИ ВІЙНИ ТА МАЙБУТНЄ ПОВЕРНЕННЯ ДО МИРНОГО ЖИТТЯ, ТАК САМО ЯК ПРО ПОВЕРНЕННЯ СОБІ ПРАВ НА НАШУ СПАДЩИНУ, ЇЇ ПРИВЛАСНЕННЯ ТА ВИЗНАННЯ СВОЄЮ.

 

Публічна програма ХША – це частина соціальної відповідальності, яку ми як професійне середовище несемо перед суспільством. Тема приналежності та повернення безпосередньо пов’язана зі Школою, адже ми досвідчили втечу з під бомб та переміщення університету до Львова, де набуваємо відчуття нового дому і осмислюємо власне відчуття приналежності.

Тема приналежності і повернення у публічній програмі передусім буде пов’язана з війною росії проти України. Але ми спробуємо подивитися на неї ширше, припустивши, що переміщуються не лише люди, але й місця змінюють своє положення у тому, що можна назвати “сіткою” просторових і соціальних відносин. 

 

МИ ЧАСТО ДУМАЄМО ПРО СУЧАСНИЙ СВІТ ЯК ПРО НАДТО МОБІЛЬНИЙ ТА ЗМІННИЙ. ВІН ПРОНИЗАНИЙ РІЗНОМАНІТНИМИ РУХАМИ: ЛЮДЕЙ, РЕЧЕЙ, ІНФОРМАЦІЇ…

 

Але ми рідко думаємо про те, що місця також змінюються разом з цими рухами: геополітичними (злиття і перерозподіл країн і регіонів внаслідок (пост)колоніальних політик), геоморфологічними (природні катастрофи і катаклізми), а надто –  просторовими чи рухами простору, які призводять до змін у матриці соціальних відносин і взаємодій. Саме ця тема буде фокусом нашої програми.

Архітектори в часи змін

Як архітектурна освіта стає у нагоді в інших професійних сферах, і що варто змінювати у самій освіті та значенні професії.

Просторове планування

Адаптація міжнародної методології порівняльного аналізу просторового планування ESPON-COMPASS. Розробка профайлу для України.

Житлова політика

Публічна програма ХША виступає майданчиком для дискусій на тему житлової політики в Україні. Запрошуємо разом подумати над актуальними викликами та можливими рішеннями!

 

Спадщина в тіні війни 

Приналежність, повернення, забуття, переосмислення.

Наступні заплановані події і детальну інформацію по кожній з них ви можете знайти у нашому дайджесті:

 

ДАЙДЖЕСТ