На рівні роботи з мастерпланом необхідно було мінімізувати втручання в навколишнє середовище, лісовий масив та грунти, щоб зменшити вплив радіаційного пилу та осадів. Заїзд на ділянку здійснюється через головну існуючу асфальтовану та через існуючу сільську дороги. Нова дорога є насипною та примикає до існуючої сільської. Вона має два розгалуження.

При повороті праворуч ми потрапляємо безпосередньо до будівлі та зони паркінгу, завозу продуктів харчування та вивозу сміття. Друге розгалуження призначене для туристичних автобусів та транзитного транспорту та веде до розворотного майданчику із зупинкою для очікування, поряд розташований пандус для входу.

При створенні рішень для просторового досвіду ідея була створити різність відчуттів. На першому поверсі це досягалось різною шириною комунікацій експо простору, а на другому за допомогою змінних висот. Перший поверх має класичну систему з закритих приміщень-кімнат та експозиційних коридорів. Другий поверх більшою мірою влаштований у форматі open space, де функційне наповнення розташовується на платформах та містках. Єдиним об’ємом другого поверху є технічний блок (санвузли та кухня). Платформи другого поверху є накриттям приміщень для першого поверху, в деяких місцях вони розширюються та доповнюються містками для різноманіття просторового досвіду як першого, так і другого поверхів. Таким чином, другий шар у різності відчуттів відчувається через різну щільність просторів першого і другого поверхів.

Принцип розробки фасадів випливає із принципів про безпеку та дослідження без втручання. Фасади проєктувались парами, довгі і короткі мають різну методологію створення та принцип закритості\відкритості. Таким чином, два довгі фасади є закритими та щільними, мають віконні отвори лише в необхідних місцях задля потрапляння природного світла всередину приміщення. Короткі фасади підтримують зв’язок з центральною віссю між Прип’яттю та Чорнобилем, вони є прозорі та відкриті, освітлюють необхідні простори на другому поверсі та через один з них здійснюється вхід в будівлю.