Новий мастерплан ділянки намагається за допомогою обраних рішень пов’язати основні точки активностей та зустрічей всередину кварталу. За допомогою відкривання бар’єрів, що належать Академії мистецтв та знесенню забудови, що представлена гаражами, ми збільшуємо площу відкритого для змін простору. Функції, що раніше виконували гаражі для кожного власника окремо, з’являються у новоствореному об’єкті. Звичка накопичувати на майбутнє змінюється на звичку відповідального ставлення до речей: сортування, досортування, переробку та перевикористання

Основна ідея зміни у життя внутрішнього простору кварталу є відображення шляху, що проходить через усі будівлі, що дозволяє створити інклюзивний та відкритий простір для усіх, а також окреслює чіткий взаємозв’язок між функційним наповненням будівель та кінцевою точкою — трибунами для спортивного майданчика, що відокремлюють спортивну зону від житла, а також стають екстремумом зовнішньої взаємодії містян та сусідів.

Робота над основною метою проєкта — включення ділянки у місто — потребувала створення потужного зв’язку між функціональним наповненням контексту, внутрішньою взаємодію між обраним наповненням та ділянкою проектування. Партисипативний сусідський центр потребував додаткових до освіти функцій. Я зупинилася на 4-х групах, що якраз і створювали цей потужний зв’язок:
● Харчування (кафе) та вирощування (теплиця);
● Сортування, виставковий простір та дерев’яна майстерня;
● Навчальні зали та бібліотека;
● Простір для лекцій, центр взаємодій та дитячій простір.
Через дослідження співіснування та новоутворених сценаріїв, я зупинилася на останньому варіанті, що відтворював цю взаємодію в чотирьох окремих будівлях.

На ділянці вже знаходились 2 будівлі у стані руїн. Вони підтримували основну ідею з темою екології та перевикористанням у місті, тому одна із задач на проектування складалася таким чином, що основний комплекс проекту мав реконструювати ці будівлі, а також утворити нові дві. Так, функції, що відображали відновлення — займали існуючі, а ті, що пов’язані на створенні нових зв’язків та взаємодії — потребували проектування нових.
Центральна частина міста, а також приватний сектор є цінністю Харкова, що формує його образ та звички. Активне міське життя існує поряд із городами та фруктовими садами. Цей цінний ресурс має стати темою для дискусії напрямку розвитку міста, створити розуміння унікальних рис для Харкова, як міста майбутнього, що реагує на агальносвітові тенденції, катастрофи та вирішує недоліки своєї містобудівної структури.