Забезпечення психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах війни

08.04

2022

З початком повномасштабного військового вторгнення росії на територію нашої держави кожен з нас зіткнувся з пеклом війни, багато людей зазнали важких фізичних та психологічних випробувань – відчуття, з якими дуже важко впоратися самостійно. 

На жаль, не всі члени команди Харківської школи архітектури мають змогу виїхати з Харкова та покинути прифронтові зони. Так сталося, що багато хто пережив або продовжує переживати сильні обстріли, через це мають складний психологічний стан та розхитану нервову систему. Дехто був змушений стати внутрішньо переміщеними особами, покинувши свій дім та звичне життя. 

Не менш складно адаптуватися до війни було і нашим студентам.  На щастя, їм усім вдалося вчасно виїхати ще до початку збройного наступу. Однак багатьом довелося покинути країну, деякі з них у Львові, інші – розкидані по всій Україні. Вони сумують один за одним, їм досить важко адаптуватися до нових умов навчання без стін школи, друзів поряд, звичних пар та тьюторів. Більшість відчувають суттєву психологічну напругу, яка заважає навіть частково повернутися до навчання. Але є студенти, які змогли вже доєднатися до онлайн навчання у Львові. Наразі вони психологічно почувають себе краще, тому що є підтримкою один для одного, мають спільні лекції та займаються відновленням і облаштуванням гуртожитку. 

Тому, щоб допомогти усім учасникам освітнього процесу пережити травмуючий досвід та відновити втрачені орієнтири, сотні фахівців з усієї країни надають психотерапевтичні консультації на волонтерських засадах в режимі 24/7, налагодив взаємодію за допомогою інформаційно – комунікаційних технологій.

Контакти щодо психологічної підтримки
  • Цілодобова лінія психологічної підтримки «Між нами» Львівський міський центр соціальних служб— 0 800 307 305. Дзвінки з будь-яких операторів — безкоштовні.
  • Цілодобова безоплатна правова допомога /Free Legal Aid – 0 800 213 103. Консультування з правових питань.
  • Центр психосоціальної підтримки НаУКМА та БО «Голоси дітей». Гаряча лінія для дітей (08.00 – 22.00): 096 039 22 58; 099 198 57 95; 063 558 12 82.
  • Гаряча лінія НУО «Людина в біді» Безкоштовні психологічні консультації (24/7) 0 800 210 160.
  • Центр-Ресурс Професіонал. Системний сімейний психотерапевт. 09.00 – 20.00 тел у Польщі +4873 311 52 96. Вайбер, телеграм: +38 (067)-718-99-66; +38 (063)-721-04-63; +38 (066)-219-09-73.
  • Сильне емоційне потрясіння, стрес, відчуття небезпеки можуть викликати у вашої дитини психологічну травму. Читайте нижче, як визначити, що у вашої дитини психологічна травма, та як ви можете їй допомогти. Якщо дитині потрібна допомога спеціаліста – можна звертатися на дитячу гарячу лінію нашого партнера Ла Страда-Україна/La StradaUkraine, яка працює в онлайн режимі. Щоб отримати консультацію пишіть: Фейсбук  / Інста / Telegram
  • Безкоштовна інтернет-платформа психологічної допомоги “Розкажи мені”. Для отримання допомоги потрібно коротко описати свій запит і надіслати заявку за цим посиланням. Модератори платформи підберуть спеціаліста, і він якнайшвидше зв’яжеться з вами. Консультації проводяться безкоштовно у режимі онлайн.
  • Крім того, команда Інституту когнітивного моделювання зі співпраці з кафедрою медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії Національного медичного університету імені Богомольця та спеціалістами проекту “Друг” розробила бот першої психологічної допомоги. Він стане в нагоді в перші години після травматичної події – з ним можна ознайомитись, перейшовши за посиланням.

За посиланнями можно знайти детальну інформацію: