Підготовчий рік: питання та відповіді про курс

09.08

2023

Ми відповіли на питання, які найчастіше турбують наших вступників/ниць та їх батьків щодо Підготовчого року. Деякі з них ви задавали нам у соцмережах Школи, тож відповіді на них ви також знайдете нижче.

Зверніть увагу! Дедлайн подання заявки на співбесіду – до 1 вересня (включно);

Старт Підготовчого року – 23 вересня.

Кількість місць на курсі є обмеженою. Програмою передбачена повноцінна підготовка до вступу в ХША, включаючи підготовку до творчого конкурсу та розробку Портфоліо робіт.

Чи планується Підготовчий рік у Києві?

Ні, програма офлайн відкривається тільки у Львові.

Чи планується навчання онлайн?

Наразі ми збираємо заявки всіх бажаючих пройти курс в онлайн формі та розглядаємо цей формат, проте поки плануємо навчання офлайн.

Чи підходить мені курс, якщо я сумніваюсь у виборі професії архітектора/рки?

Програма Підготовчого року націлена саме на підготовку для вступу на бакалаврат в ХША. Якщо ви хочете познайомитись ближче з професією архітектора/рки, спробувати свої сили та зрозуміти, чи це для вас – у майбутньому ми плануємо відкрити профільні курсі, спрямовані саме на ці питання. Курси будуть проходити як в онлайн, так і в офлайн форматі (Львів). Слідкуйте за нашими соцмережами та анонсами.

Хочу навчатися на архітектора/рку, але поки не вибрав/ла університет. Мені підійде цей курс?

Програми для вступу на архітектуру для різних ВНЗ відрізняються. Наша програма Підготовчого року розроблена саме з урахуванням всіх вимог, що необхідні для вступу в ХША. Якщо ви хочете вступати в інший ВНЗ  – вам потрібно ознайомитись з вимогами щодо вступу на його сайті. Програми Підготовчого року в ХША та підготовчих курсів в інших ВНЗ відрізняються.

Чи є вступний екзамен на Підготовчий рік?

Для вступу на Підготовчий рік ви проходите співбесіду в телефонному режимі з кураторкою курсу, тож здавати екзамени не потрібно. Проте зверніть увагу, що кількість місць в групі є обмеженою. Записатись на співбесіду можна за посиланням.

Якими знаннями необхідно володіти, щоб навчатись на Підготовчому році?

Наша програма розрахована як для новачків, так і для тих, хто вже володіє навичками малювання та графіки. У процесі навчання викладач індивідуально визначатиме рівень складності домашнього завдання з кожним учнем.

Чи входить в програму вивчення англійської мови?

Ні, проте ви можете вивчати англійську самостійно, аби володіти нею на достатньому рівні.

Чи можна робити помісячну оплату?

Загалом, оплату можна здійснювати посеместрово або одразу за весь рік. Питання помісячної оплати навчання обговорюється індивідуально на співбесіді з кураторкою курсу, Катериною Марінчук.

Чи буде онлайн-запис уроків?

Ні, програмою не передбачений запис уроків для студентів. Курс проходить вживу, у Львові, з великою кількістю практики, тому не є пристосованим до онлайн-формату. Проте див. відповідь на питання 2.

Скільки занять можна пропустити впродовж курсу?

Відвідувати потрібно всі заняття, але пропуск допускається з поважної причини (хвороба, непердбачувальні наслідки у зв’язку з війною). Про пропуски студент/ка повинен/на повідомляти кураторку курсу.

Чи будуть екамени вкінці/під час курсу?

Програмою передбачається проводення підсумкових тестових завдань. Проте оцінювання проводитись не буде, натомість студентам/ткам надаватиметься розгорнутий фідбек на їх результати.

Чи я гарантовано потраплю в ХША після закінчення навчання на Підготовчому році?

Ми не можемо гарантувати вам вступ до ХША, адже він залежить від того, як ви здасте вступні іспити. Проте Підготовчий рік дасть вам усі необхідні знання і навички для успішного проходження конкурсу та навчання на бакалавраті ХША.

Що потрібно мати з собою на навчанні?

 Вам знадобляться такі канцелярські набори, як олівці, графічні матеріали, лінійки, ножиці, циркуль, канцелярський ніж, папір А4, А3, ватман, картон. Повний перелік буде надано перед початком навчання. Школа надає для навчання мольберти та крупногабаритні матеріали, які будуть потрібні при виконанні завдань в макетній майстерні.

Як відбуваються офлайн-заняття в час війни?

Під час повітряних тривог учні проходять в укриття, яке знаходиться поруч. При можливості вони можуть продовжити заняття там.  Під час тривог в приміщенні Школи знаходитись заборонено.

Як багато часу займає виконання домашнього завдання?

Все залежить від особливості навчання кожного/ної студента/тки. Хтось виконує роботу швидко, а комусь потрібно не менше трьох годин на кожне завдання. Домашні завдання будуть задаватись з двох предметів на кожен тиждень.