подати заявку

Метою освітньої програми «Архітектура і урбаністика»  є підготовка нових лідерів професії.

Ми готуємо професіоналів, готових до архітектурної практики, які впевнено володіють професійними навичками, глибокими технічними знаннями, етичними переконаннями, є відповідальними, розуміють контекст та мають власне бачення майбутнього.

Зі студентами-магістрами будуть працювати міжнародні професіонали-практики. ХША має значну ресурсну базу для професійної освіти яка включає студії, майстерні, технічні лабораторії, сучасну бібліотеку та комп’ютерну лабораторію, які працюють 24/7.

 • 1

  Освітня програма впроваджується міжнародними практикуючими професіоналами

 • 2

  Програма розглядає архітектуру як більш широку дисципліну, ніж проектування будівель, також вивчає урбанізовані просторові системи, інфраструктурні об’єкти та середовище життя людини

 • 3

  Програма орієнтована на підготовку професійних архітекторів для роботи в сучасному контексті

 • 4

  Студенти отримують майстерність проєктного мислення, основаного на розумінні соціальних, економічних та технологічних процесів

 • 5

  Усі освітні компоненти пов’язані із семестровим проєктом та об’єднуються в Інтегрованому проєктуванні, яке займає 60% навчального часу

 • 6

  Студенти навчаються працювати в різних культурних контекстах з локальною та глобальною проблематикою

 • Спеціальність:

  191 «Архітектура та містобудування»

 • Ліцензія МОН:

  Наказ від 02.04.2019 № 227-л

 • Освітня програма:

  Архітектура і урбаністика
  120 кредитів ЄКТС

 • Тривалість програми:

  2 роки

 • Диплом:

  Магістр архітектури та містобудування

 • Мови навчання:

  Українська, англійська

 • Форма навчання:

  Денна

 • Вартість навчання:

  90 000 грн за рік

   

  Найталановитіші студенти мають змогу отримати стипендію на навчання. Знижка надається з першого семестру та продовжується за результатами навчання в кожному наступному семестрі за умови успішного навчання (здобути всі кредити ЄКТС, передбачені навчальним планом, мати середній бал з усіх навчальних дисциплін не нижче 80) та своєчасної плати за нього.

Кожен семестр має інтегровану проєктну структуру, вивчення дисциплін організоване навколо студійних проєктів та включає всі набуті на паралельних курсах знання та навички.
Магістерська програма орієнтована на безперервне навчання всередині студентської групи на основі своїх успіхів, досвіду тьюторів та залучених експертів.

Протягом двох років студенти реалізують 3 семестрові проєкти та підготують персональний дипломний проєкт. Усі студентські проєкти будуть створюватись із включенням технологічних практик, прикладних досліджень, критичного обгрунтування та професіональної практики.

Два рази на рік протягом усього навчання студенти проходять практику в архітектурних бюро України та Європи, лабораторії ХША, передових дослідницьких інституціях, муніципальних установах та громадських організаціях. Під час практики студенти працюють з реальними кейсами зі створення об’єктів архітектури та трансформації міст. Під час навчання студенти працюють в локальних та глобальних контекстах і вишукують нову матеріальність простору навколо. Вони навчатимуться у відомих практикуючих архітекторів, кураторів, інженерів та видатних дослідників і теоретиків сучасності.

 • 1
  рік

  Зима:

  Дослідницька практика/Воркшоп (на вибір)

  В залежності від вибору, студенти отримують можливість проходження практики в дослідницьких інституціях, міських адміністраціях чи участі в професійних воркшопах.

  Літо:

  Практика в архітектурному офісі

  Практика проходить в архітектурних бюро України та світу.

 • 2
  рік

  Зима:

  Переддипломна практика

"

"

"

"

"

"

"

"

Надя Ніліна

Міська планувальниця, громадська діячка, провідна викладачка модуля «Проблеми урбанізму» школи МАРШ та гуманітарного блоку ХША.

Сполучені Штати Америки

Олег Дроздов

Співзасновник ХША, куратор Технічного блоку ХША, викладач, засновник архітектурного бюро Drozdov&Partners.

Україна

Олександра Нарижна

Перша проректорка та викладачка ХША. Архітекторка, урбаністка, міська планувальниця. Голова громадської організації Міські реформи, кураторка та керівниця проектів з трансформації Харкова.

Україна

Лоуренс Барт

Професор урбанізму в AA School of Architecture, консультант по архітектурі та плануванню, куратор Гуманітарного блоку ХША.

Велика Британія

Євгенія Дулько

Магістриня політичних наук, випускниця програми Advanced studies in integrated urban development у CANactions. Позаштатна радниця Миколаївського міського голови з питань урбаністики.

Фулько Трефферс

Голландський архітектор та міський дослідник, засновник та колишній директор Temporary Art Centre, засновник студії 12N Urban Matters.

Нідерланди

Андрій Бідаков

Професор, доктор технічних наук. Засновник та керівник Східно-Європейської конференції з дерев’яних конструкцій ЕЕСТС. Експерт Європейського комітету COST Action FP1402 «Basis of Structural Timber Design» – from research to standards.

Борис Філоненко

ХША — це велика мережа національних та міжнародних співробітників. Під час навчання студенти будуть працювати з експертами провідних архітектурних шкіл Європи: Architectural Association School of Architecture (АА), Британія, Swiss Federal Institute of Technology (ETH), Швейцарія, Інститут медіа, архітектури та дизайну «Стрелка», University of Ljubljana, Словенія.

Харківський контекст пронизує всі програми ХША. Харків є місцем великих можливостей для тих, хто готовий прийняти виклик та взяти участь у творенні сучасної історії. Харків є та завжди був містом нових ідей, великих амбіцій, активного культурного й інтелектуального життя. Відкриття нової архітектурної школи в Харкові не є випадковим. Саме заснування університету дало поштовх для розвитку міста у ХІХ столітті. Місто з молодим студентським обличчям має величезний науковий потенціал, а також широкі перспективи для молодих спеціалістів, якими стануть представники нової генерації архітекторів.

Переваги навчання у ХША

подати заявку