Студенти/тки про участь у EASA Commons у Британії

21.08

2023

Два тижні в Британії разом з 400 студентами-архітекторами зі всього світу: випускниця ХША Катя та студент 2 курсу школи Володя діляться своїм досвідом участі в EASA.

EASA (European Architecture Students Assembly) – це щорічна двотижнева подія, яка об’єднує студентів/ток та професіоналів/ок з понад 50 країн світу. Це альтернативна система освіти й міжнародна платформа, метою якої є навчити учасників експериментувати з простором та спонукати до обміну досвідом.

Загальна кількість учасників з 1 країни – 7 людей. Окрім Каті та Володі, до події EASA були залучені випускниця ХША Марія Супрун і колишня студентка школи Єлизавета Грицкевич.

Подія щороку змінює місце розташування, рухаючись з однієї точки Європи в іншу. Цього року EASA проходила у місті Шеффілд, у Великій Британії.

Тема події у 2023 році – EASA Commons. Її мета – переоцінка поточного ставлення архітекторів до власності на землю, щоб зрозуміти їхню роль не лише як дизайнерів простору, але й як дизайнерів нових систем управління та власності.

Володя та Катя розповіли нам про те, як вони потрапили на EASA, про що ця подія, над чим працювали їх команди та з яким досвідом вони повернулися назад додому.

Про EASA я дізнався близько двох років тому, періодично слідкував за їх діяльністю в соцмережах і цьогоріч відчув, що варто спробувати стати частиною великої студентської спільноти. Теми, дискусії, розмови, які підіймаються й звучать на асамблеї, імпонують мені та є важливими для розуміння широкого контексту сфери європейської архітектури”, – ділиться Володя Петрик.

EASA – це про комʼюніті студентів/ток, що створюють платформу обміну думками й ідеями для інших студентів/ток. Завдяки серії воркшопів та лекцій є можливість заглибитись у тему асамблеї, що змінюється з року в рік”.

Моя команда займалася створенням місця зібрання для однієї з некомерційних організацій міста Шеффілда, котра збирає людей навколо практик садівництва. Спілкування з представниками спільноти, розмови про власність й виникнення такого типу організації в сучасній Англії, чутливість до потреб користувачів, робота з ландшафтом, дослідження ділянки інтервенції й міста Шеффілд – це одні з головних інструментів роботи на воркшопі. Окрім того, це постійний діалог з колегами й тьюторами, який дозволяє і зрозуміти, і вивчити нове про контекст архітектури в багатьох країнах Європи”.

Слідкувати за асамблеєю я почала ще 2 роки тому на 2 курсі. Крім того, знайома з нею з досвіду інших студентів ХША, які вже були на ній. Проте, наважилась подати заявку на участь лише після завершення навчання”, – розповідає Катя Пилипенко.

Мене надихнула концепція EASA як унікального досвіду отримання та обміну знаннями у міжнародному середовищі за межами університету, як альтернативного способу навчання у спільноті людей, що обʼєднані однією метою, темою та простором. Це жити, думати та створювати разом, де чим більше ти віддаєш, тим більше отримуєш. Мене надихає відчуття того, що ти – частина великого і сильного архітектурного комьюніті, де люди мають різний культурний досвід, погляди на життя та архітектуру”.

Протягом двох тижнів ми досліджували тему цьогорічної асамблеї через участь в одному з близько 30 воркшопів, взаємодіючи з місцевим контекстом. Навчання тут — це не тільки про лекції. Це про колаборації, дискусії, неформальне спілкування, спільний відпочинок та практику. На асамблеї найкраще відчувається, наскільки багатошаровою є сама архітектура та різноманітні підходи до її дослідження”.

Воркшоп, в якому я брала участь, мав на меті виготовлення полотна, що відображає критичне картографування власності в місті через колаж. Надалі він буде переданий місцевій владі як подарунок. Mind the gap on which you stand. Крізь дискусії, дослідження нашарувань міста та критичний аналіз ми порушили питання пошуку альтернативних способів роботи з майбутнім таких місць”.

Життя на EASA – це величезний обʼєм енергії, скептицизму, техно-музики й людей. Людей відкритих і вільних, для яких важливо бути частиною спільноти, яка хоче діяти, розуміти й змінювати сучасний світ й архітектуру в ньому. Тому, купуйте беруші, спальний мішок і подавайте заявку на участь!” – Володя Петрик.

Найбільша цінність EASA — це люди, сповнені натхненням, бажанням діяти й створювати нове. Саме відкритість до всього, свіжі погляди, щирі емоції, постійний взаємообмін та ще багато іншого, що важко описати, а можна лише відчути, є частиною унікального досвіду, чим і є асамблея”, – Катя Пилипенко.

 

Фото: Vivien Graute, Tomáš Volejník, Катерина Пилипенко, Володимир Петрик.