apply

The Kharkiv School of Architecture trains practising architects with profound theoretical, technological and practical focuses who are ready to create up-to-date architecture and work in different contexts.

The Zero Year program is an opportunity to try oneself in the actual profession of an architect and urbanist. Students try to understand the profession’s essence, achieve the necessary skills, and immerse themselves in the atmosphere of studying at the KhSA.

 

 

Протягом трьох місяців ти:

 • оволодієш техніками малюнку на рівні, що є необхідним для вступу до нашої Школи

 • підготуєшся до вступного творчого іспиту

 • зробиш своє Портфоліо робіт

 • за бажанням - доєднаєшся до тижневого інтенсиву з макетування у Львові

For whom

 • for high-school students interested in architecture and urbanism in searching for a future profession

 • Тим, хто навчається в інших навчальних закладах профільної та вищої освіти та вирішив змінити свою професію на професію архітектора та планує вступати у 2024 році

 • Всім охочим, які хочуть підготуватись та планують вступати на бакалаврат в ХША у 2024 році

 • Для учнів 10 класів та тих, хто планує вступати на бакалавра у 2025 році - ми пропнуємо пройти програму підготовки з нового набору - осінь 2024

 • Venue

  35A Kubiiovycha St., Lviv, Ukraine

 • Course Duration

  2 semesters, 8 months total

  October 2022 – June 2023

 • Schedule

  two classes of 3 hours each per week + additional hours of reviews and reflections

  Saturday, 11.00–14.00 and 15.00–18.00.

  (The finalised schedule will be published in September)

 • Application process

  Main admission - 16.05-14.08.2022

  Late admission - 15.08-02.10.2022

 • Certificate

  about a successful completion of a one-year course in 11 disciplines, 15 ECTS credits

 • Tuition Fee

  UAH 15 000 per semester for main admission
  UAH 16 000 per semester for late admission

  Full course – 2 semesters

 • Workloads

  192 classroom hours
  21 hours of review
  21 hours of curator's consultation

Заняття з неакадемічного малюнку мають на меті розвинути художнє та просторове мислення майбутнього студента/-ки – архітектора/-ки, допомогти подолати страх білого аркушу та дозволити вільно почувати себе в малюнку та скетчингу. Особливу увагу рекомендується приділяти логіці побудови геометричних фігур різного ступеня складності. Протягом курсу малюнок розглядається як один із способів пізнання та дослідження фізичних властивостей та геометричних особливостей довколишнього світу. Курс формує в студентів/-ок розуміння потенціалу тих чи інших виразних прийомів та графічних засобів

Що отримає студент?
-розуміння потенціалу інструментів графічної мови та вміння ними користуватися
-розуміння основних законів композиції
-розуміння теорії кольору в малюнку
-розуміння геометрії та пластики предметів навколишнього світу та здібність зафіксувати їх графічно на листі
-вміння графічно фіксувати ідеї на листі
-вміння формувати візуальний образ
-вміння вирішувати композиційні, формотворчі та просторові питання на листі

Інтенсив передбачає знайомство з основами, методиками та методологіями архітектурного проєктування, а також з базовими поняттями та принципами макетування. Проєктною задачею стане об’єкт невеликого масштабу (павільйон), а також робота з конкретним контекстом, дозволяючи більш глибоко дослідити зв’язки між користувачем, контекстом та простором, що проєктується.

Творчий конкурс – форма вступного випробування для вступу, яка передбачає демонстрацію та оцінювання творчих здібностей вступника/-ці, необхідних для здобуття вищої освіти за спеціальністю.

Творчий конкурс проходить у три етапи:
1. подання завчасно підготовленого портфоліо;
2. виконання вступником/-цею графічної роботи;
3. проходження вступником/-цею співбесіди з членами екзаменаційної комісії.

Другий етап творчого конкурсу полягає у виконанні графічної роботи – графічної інтерпретації літературного твору шляхом створення композиції з геометричних фігур, що перетинаються. Графічна робота не має бути ілюстрацією до літературного твору або інтерпретувати його буквально, а радше виражати сенси/стани, ритм та ідею, закладені у твір. Характерні особливості композиції – пропорції та співвідношення елементів, динамічність і статичність, цілісність або дрібність, баланс та рівновага, симетрія і асиметрія – мають реферувати до формальних та змістових особливостей літературного твору.
В екзаменаційному білеті буде задано дві фігури, які можуть використовуватись будь яку кількість раз. Робота має включати мінімум три перетини фігур.
Оцінювання відбувається за 4 критеріями — композиція, концепція (креативність), якість виконання роботи, розуміння проєкціювання/правильність побудови проєкцій

Для успішного проходження творчого конкурсу в ХША абітурієнтам необхідно подати власне портфоліо – графічну розповідь про досвід та навички вступника та розкриває його/її, як творчу особистість, що підготовлений/-на до здобуття професії архітектора.
У графічній частині, на розсуд вступника/-ці, можуть бути запропоновані будь-які графічні зображення, які відображають вміння, наприклад у малюванні, здібностях просторово мислити, проєктувати, фотографувати, моделювати чи описувати те, що було створено у будь-якій креативній сфері. Окрім графічних навичок портфоліо має відображати здатність вступника/-ці до логічної та послідовної розповіді про його/її вміння та здібності. Важливо, щоб портфоліо мало структуру, єдиний стиль і було зрозумілим.

Супровідний лист – це невід’ємна частина портфоліо, яка в текстовому вигляді розкриває інтереси та досвід вступника/-ці та логічно доповнює графічну розповідь портфоліо.
Курс портфоліо дає абітурієнтам можливість разом з командою тьюторів-професіоналів структурувати свій попередній досвід, розробити концепцію портфоліо, що дасть можливість найкраще відобразити вашу особистість, а також здобути навички верстки та композиції для створення безпосередньо книжечки-портфоліо.

"

"

"

"

"

"

OLHA KRYVORUCHKO

Архітекторка, PhD в галузі архітектури, завідувачка кафедри, викладачка дисципліни “Архітектурна графіка”

Anton Zheleznov

Архітектор, викладач “Студії та Макетування”

Alina Lysachkova

Lysachkova studied graphic design at the Kharkiv State Academy of Design and Arts. She participates in major international professional exhibitions, including International Eco-poster Triennial the 4th Block, Moscow Global Biennale of Graphic Design Golden Bee, Plaster and others. Lysachkova is a visiting lecturer at the Kharkiv State Academy of Design and Arts and a team member of the Grafprom Studio and the KhSA.

Україна

Lilia Petrova

Мисткиня, викладачка модулю “Малюнок”

Vladislav Yudin

Митець, викладач модулю “Малюнок”

Kateryna Marinchuk

Керівниця Підготовчого відділення

Для того, щоб подати заявку на навчання на підготовчому відділенні – необхідно залишити заявку на нашому сайті та очікувати на дзвінок/емейл від кураторки курсу.