Спільна літня будівельна практика ХША та ЛНАМ

21.07

2022

Львівська Академія мистецтв, що прихистила Харківську школу архітектуру в Львові спадкує низку унікальних методологій викладання і виховання митців ти мисткинь різних напрямків. Межа між архітектурою та мистецтвом останнім часом розмивається все більше. Венеційські павільйони останніх років на мистецькій та архітектурній бієнале являються виразним прикладом цієї тенденції, а враховуючи, що бієнале – це дзеркало сучасної архітектурної адженди, ми можемо з впевненістю говорити про це. Обидві галузі можуть сильно підживлювати одна одну, а студенти/-ки обох інституції ділитися досвідом, оптиками та підходами, що додаватиме нових змістовних шарів проєктам з обох боків. Спільні практики, перегляди (рев’ю), інтенсиви та вибіркові курси надаватимуть студентам/-кам можливості співпрацювати і ділитися досвідом, а викладачам/-кам обмінюватися методологіями. Таким чином, обізнаність і кругозір студентів/-ок обох інституцій ставатиме ширшим, а уявлення про підходи в архітектурному проєктуванні більш повними, що неодмінно впливатиме на якість української архітектури в майбутньому.

Як наживо вигладав процес творення простору – дивіться тут:

Спільна літня практика – один з кроків співпраці і дружби між інституціями, так само як і внесок школи в життя кампусу академії і її просторів, якими студенти/-ки обох інституцій користуватимуться разом.

Розташування корпусів Академії формують низку відкритих просторів – дворів та курдонерів, що мають різні просторові характеристики, формати використання, функції і циркуляцію. Включення цих просторів в життя Академії і міста шляхом розробки і зведення просторових інтервенції (павільйонів), є однією з головних задач літньої практики. Ці просторові інтервенції розглядатимуться в якості точок комунікації між різними ідентичностями, поколіннями та досвідами.

Двори формують певне беззупинне коло, що сприймається комплексно та для якого розроблятиметься єдина планувальна концепція. Як частина експерименту одна або дві з запроектованих конструкцій будуть зведені, для перевірки концепції загальної стратегії і споглядання над тим, як ці конструкції використовуватимуться.

Літня практика передбачає проходження повного інтенсивного циклу створення архітектурного об’єкту – від дослідження і інтерв’ювання користувачів, до, безпосередньо, зведення вже розробленої проєктної пропозиції. Особлива увага приділятиметься структурному дизайну та тектоніці конструкції з деревини. Формування розуміння нероздільності структури і просторового концептуального рішення є визначальною метою літньої практики.

А ось так виглядає частинка простору зараз:

Проєкт створено за підтримки фонду Zahoriy Foundation.