Марцеліна Богач про магістратуру в Америці

02.06

2023

Після навчання Харківській школі архітектури – на магістратуру в Америку.

Марцеліна Богач – колишня студентка ХША, яка незабаром розпочне своє навчання в Portland State University. Команда Школи дізналася, яким був шлях Марцеліни до вступу на бакалаврат ХША та як їй вдалося потрапити на магістратуру в Штати.

“Критеріями, за якими я обирала ВНЗ були  програма архітектурного факультету та штат, в якому знаходиться університет. Для вступу необхідно було скласти портфоліо, мотиваційний лист, резюме, надати приклад академічного письма та написати есей, – ділиться випускниця. – Для портфоліо я відібрала близько 30% своїх проектів, матеріали яких були підготовлені ще під час навчання у ХША. Дуже круто, що в Школі нас навчили робити якісні фото та креслення, аби інтегрувати наші проєкти в портфоліо”.

За першою освітою Марцеліна – перекладачка японської мови, проте після навчання вона працювала менеджеркою міжнародних проєктів у німецького виробника сільськогосподарської техніки. Сільське господарство виявилось не тою сферою, яка би викликала у неї захоплення, і пошуки зрештою привели до архітектури.

“Для мене було важливо, щоб після отримання диплому бакалавра я могла вступити на магістра в європейський ВНЗ. А оскільки програма ХША побудована у відповідності до програм європейських навчальних закладів, то це був єдиний ВНЗ в Україні, де я хотіла навчатись”.

Важливим критерієм у виборі Школи для Марцеліни були наявність майстерень та отримання досвіду роботи з різними матеріалами. А також те, що засновник школи є одночасно засновником успішного архітектурного бюро, а всі тьютори – практикуючими архітекторами.

“Усі свої архітектурні знання я отримала у ХША. Найбільшим відкриттям було те, яку роль грають тексти в архітектурі. Тут завдяки викладачам для мене відкрився новий світ, який я продовжую досліджувати”.

Яку роль у вступі на магістратуру за кордоном зіграла ХША?

“Дуже важливу:) 5 з 6 проектів для портфоліо я зробила під час навчання в ХША. Складання мотиваційного листа дуже важливий крок, де майбутній студент має відповісти на питання «чому саме архітектура, чому цей ВНЗ, які завдання цікавлять в професійній діяльності» – усі ці теми ми багато разів обговорювали з викладачами та між студентами“.

Незважаючи на те, що навчальна програма Марцеліни триватиме три роки, вона точно впевнена, що в майбутньому повернеться в Україну:

“Я відкрита до різних можливостей в різних країнах, але попрацювати в Україні отримавши достатні знання та міжнародний досвід залишається моїм незмінним бажанням“.