Нульовий рік: відповідаємо на питання, що найбільше турбують перед вступом

03.09

2021

Щодня ми отримуємо дуже багато запитань від школярів та їхніх батьків про вступ на Нульовий рік. Хочемо детальніше розповісти про програму курсу.

 

Про програму
Як проходить навчання вживу у Львові ти Києві?

Програма побудована блоками, які об’єднують у собі 2-3 предмети, тривалістю від 4 до 6 тижнів. Заняття поєднують теорію та практику та відбуваються двічі на тиждень по 3 астрономічні години за графіком обраної групи (детальний розклад занять ви отримуєте перед початком навчального семестру). Під час блоку ви розглядаєте одну спільну тему крізь призму різних предметів та виконуєте спільний проєкт блоку, що презентуєте на рев’ю.

Рев’ю — це підсумкова зустріч наприкінці кожного блоку, на якій ви показуєте свої роботи та обговорюєте ваші результати з тьюторами, кураторкою та гостями. Також ви матимете години додаткової роботи з кураторкою, а також можливість працювати над домашніми завданнями у Школі за розкладом.

 

Хто такі тьютори? Чим вони відрізняються від викладачів?

Роль тьютора передбачає іншу позицію у взаємовідносинах зі студентами — це наставник, що крізь свій досвід допомагає вам опанувати знання та відпрацювати навички. Тьютори працюють з вами в одній команді, їх ціль у тому, аби допомогти розібратись у предметі та разом з вами віднайти відповіді на питання, а не просто надати певні знання, відірвані від практики. На Нульовому році викладають не тільки тьютори бакалаврату ХША, а й залучені спеціалісти з різних дисциплін для забезпечення актуальності навчального процесу.

 

 

Як відбуваються заняття та чи будуть домашні завдання?

Заняття триває 3 години (на онлайн програмі – 2 години) з невеликими перервами та проходять у комбінації різних видів навчального процесу: лекцій, дискусій, практичних робіт, дослідницьких практикумів, семінарських занять, польових виходів, консультацій. Ці різноманітні поєднання в межах кожного із занять визначаються необхідними інструментами для засвоєння теми та відпрацювання навичок. Також це допомагає не втрачати фокус уваги протягом досить тривкого часу. І так, вам необхідно запланувати достатню кількість часу для виконання домашніх завдань протягом блоку (орієнтовно стільки ж годин, як і на аудиторні заняття) та залишити час для підготовки до рев’ю.

Чи можу я навчатись на Нульовому році, якщо я сумніваюсь щодо подальшого вступу?

Так, ця програма допоможе вам заглибитись у різні аспекти роботи архітектора сьогодні, поглянути на професію з різних сторін та дасть вам час аби зрозуміти чи ця спеціальність саме для вас. Також під час навчання ви познайомитесь та матимете змогу поспілкуватись з багатьма архітекторами та урбаністами, що дасть вам можливість дізнатись про різні аспекти та шляхи розвитку у професії. Наша задача показати багатогранність цієї сфери та допомогти вам знайти своє місце у ній.

 

Чи відрізняються програми Нульових років?

Програми Нульового року у Львові та Києві побудовані аналогічно та поєднують у собі блоки по 2-3 предмети, відрізняються тільки тьютори, проте це завжди практики-професіонали, що готові поділитись своїм досвідом.

Програма Нульового року Онлайн також побудована блочно, проте орієнтована на роботу перед монітором та з урахуванням специфіки онлайн-взаємодії. Також ця програма передбачає проведення двох тижневих воркшопів у Львові наприкінці кожного з семестрів.

Чи зможу я після Нульового року вступити на магістратуру чи працювати архітектором?

Якщо ви маєте попередню архітектурну чи близьку до неї освіту програма Нульового року допоможе вам актуалізувати своє бачення професії та поглянути на попередній досвід під іншим фокусом. Необхідні компетенції для проєктної діяльності можна набути виключно на бакалаврській програмі, а Нульовий рік допоможе вам підготуватись до успішного вступу на неї.

Про організацію навчання
Чи будуть записи занять? Що робити, якщо я пропущу заняття через хворобу чи самоізоляцію?

Зазвичай, під час навчального року ми не ведемо записи занять. Проте, якщо студент на вимушеній ізоляції чи хворіє ми пропонуємо пряму трансляцію заняття. Так, це менш ефективний формат, що не дозволяє повноцінно брати участь у груповій роботі, але це надає змогу студенту отримати необхідні знання та в подальшому легко наздогнати етап роботи.

Яким чином оплачується навчання? Чи маєте ви знижки на програму Нульового року?

Перед початком навчання ми з вами заключаємо Договір на основі якого ви оплачуєте навчання шляхом безготівкового переводу на банківський рахунок ХША. Оплата відбувається посеместрово: до початку першого семестру та до початку другого відповідно.

На Нульовому році наразі ми не маємо стипендіальних програм.

Як розподіляються студенти по групах?

Для нас важливим є регулярна робота студентів та групова динаміка, тож ми об’єднуємо вас за зручним часом для навчання. Це сприяє значному різноманіттю студентів у групі — ви будете працювати з людьми з різним життєвим та професійним досвідом, з  різними інтересами та навичками, що дає змогу ділитись досвідом один з одним та розглядати навчальні задачі у ширшому контексті.

Чи є оцінювання на Нульовому році?

Ми не ставимо оцінок протягом навчання, проте кожен проєкт ви презентуєте на рев’ю та отримуєте зворотній зв’язок, критику та рекомендації  від тьюторів, кураторки та гостей-професіоналів. Важливою умовою навчання є участь у всіх рев’ю та презентація проєктів.

Які матеріали будуть необхідні для роботи протягом року? Чи залишаються у мене доступ до робочих матеріалів та рекомендацій від тьюторів після завершення курсу?

Для навчання та виконання проєктів вам будуть необхідні різноманітні канцелярські та художні матеріали та інструменти, а також послуги друку. На початку кожного блоку ми будемо надавати їх список та ступінь обов’язковості, тож ви зможете обрати найкращий для себе варіант. 

Всі матеріали та доступ до цифрового середовища ХША залишається у вас протягом всього періоду навчання. 

Що я отримаю наприкінці навчання?

В разі успішного завершення всіх навчальних блоків на навчанні вижву у Львові або Києві, Ви отримаєте сертифікат про проходження річного курсу з 11 дисциплін загальним обсягом 15 кредитів ЄКТС. Щодо онлайн програми – це 13 дисциплін та 9 кредитів ЄКТС.

Про майбутнє
Якщо я завершую Нульовий рік у 10 класі чи планую свій вступ на наступний рік чи можу я пройти якісь додаткові програми?

Ми формуємо та підтримуємо спільноту випускників Нульового року, що планують вступ пізніше аби сприяти підтриманню навичок. Також рекомендуємо брати участь у Інтенсивах – коротких програмах, що сфокусовані на певній темі, тож кожний предмет розглядається під певним кутом. Інший підхід до побудови програми та динаміка роботи дасть змогу відточувати навички та отримати новий досвід.

Яким чином організовано вступ на бакалаврат для випускників Нульового року?

Випускники вступають на загальних засадах в залежності від попередньої освіти. Протягом року ми готуємо вас до успішного проходження творчого іспиту, що складається з портфоліо та співбесіди. Наприкінці навчання у вас буде достатньо різноманітних проєктів для складання якісного портфоліо, яке ми вас навчимо створювати на останньому блоці. Навички самопрезентації та критичного мислення, різносторонні погляди на архітектуру та вміння аналізувати.

Чи допомагаєте ви з організацією переїзду до Львова?

Ми супроводжуємо наших абітурієнтів у всіх організаційних питаннях. Наші координатори завжди можуть допомогти з розміщенням у гуртожитку або зйомних квартирах, порадити хороші пропозиції чи сконтактувати студентів для сумісного проживання. Звичайно, ми покажемо та розкажемо вам про околиці ХША, допоможемо розібратись з міським транспортом та порадимо найцікавіші культурні заходи та локації у місті.