Метою проєкту є поєднання існуючих публічних просторів, утворення між ними додаткової точки тяжіння та розвинення прилеглих території. Також, культурна інтервенція має створити спільноту, яка буде відповідальна за подальший розвиток проєкту, та стане элементом зараження усієї території колишнього СІЗО та оточуючого району. Це мінімізує ризик того, що територія не буде розвиватися з акцентом на місто та людей, а стане чиїмось приватним володінням з метою отримання найбільшої комерційної вигоди.

В рамках майстерплану пропонується основний підїзд до будівельного комплексу зі сторони основних магістралей міста, а також службові підїзди до службових входів. Існує парковка для відвідувачів та службових машин, а також
велопарковка. На схилі запроектовано розгалуження пішохідних та велосипедних доріжок, частина з яких утворює “серпантин” для можливості спуску до ріки маломобільних груп населення.

Концепція проекту “Гіпотенузи” – це система, яка включає поєднання різних елементів, таких як неформальна освіта (майстеркласи, школи мистецтва), сучасне мистецтво та дозвілля. Ці елементи можна розділити на такі функціональні області: робота, навчання, творчість, їжа, торгівля, відпочинок.

Майстерні та перформативний простір займає найбільшу частку загальної площі – прибл. 52,6%. Дозвілля, їжа складає 33,4%, торгівля – близько 14% загальної площі.

 

Мета проєкту:

– Створити простір для творчості та роботи митців та надати можливість для їх взаємодії з аудиторією поціновувачів. Створити комьюніті з місцевих представників креативних та творчих професій, надати різні типи простору для реалізації їх проєктів та  перфомансів, тим самим підтримуючи діяльність місцевих людей креативних професій, заохочуючи їх залишатися та працювати в Миколаєві, замість пошуків платформ для діяльності у більш крупних містах.

– Створити сучасний публічний простір для містян та гостей, гнучкий до різних сценаріїв використання, як то щоденна прогулянка, зустріч з друзями, або ж періодичні фестивалі.

 

– Створити локальний простір миколаївської ідентичності, можливий зацікавити туристів та іноземців, що відвідують Миколаїв як портове місто. Надати сучасний гнучкий перфомантивний простір для демонстрації витворів мистецтва, театральних або музичних подій, створити умови для їх втілення та зустріч з поціновувачами