подати заявку

Якщо ви хочете якісно підготуватись до вступного іспиту в ХША – тоді програма ПІДГОТОВЧОГО ВІДДІЛЕННЯ – саме для вас.

Протягом навчання ми сконцентуємось суто на підготовці до екзамену, навчимось необхідним для вступу технікам малюнку та відпрацюємо аналогічні екзаменаційні завдання. А також створимо власне портфоліо робіт.

В нашій Школі існує дві пропозиції для підготовки:

– Інтенсив для підготовки до вступного творчого конкурсу МАЛЮНОК, який відбудеться з 22 по 26 квітня у Львові з 10.00 до 17.00. Для реєстрації на інтенсив – заповніть форму

-Онлайн курс ПОРТФОЛІО. Старт 06.05.24. Для реєстрації на курс – заповніть форму

Протягом трьох місяців ти:

 • оволодієш техніками малюнку на рівні, що є необхідним для вступу до нашої Школи

 • підготуєшся до вступного творчого іспиту

 • зробиш своє Портфоліо робіт

 • за бажанням - доєднаєшся до тижневого інтенсиву з макетування у Львові

Для кого

 • Школярам/-кам 11 класів, які хочуть підготуватись та планують вступати на бакалаврат в ХША у 2024 році

 • Тим, хто навчається в інших навчальних закладах профільної та вищої освіти та вирішив змінити свою професію на професію архітектора та планує вступати у 2024 році

 • Всім охочим, які хочуть підготуватись та планують вступати на бакалаврат в ХША у 2024 році

 • Для учнів 10 класів та тих, хто планує вступати на бакалавра у 2025 році - ми пропнуємо пройти програму підготовки з нового набору - осінь 2024

 • Локація

  заняття з Малюнку проходять щосуботи офлайн у Львові в приміщенні Харківської Школи Архітектури за адресою м. Львів, вул. Кубійовича, 35а

  будівля Львівської Академії Мистецтв

  заняття з Портфоліо будуть відбуватися онлайн

 • Тривалість програми

  24.02.24-31.05.24

 • Розклад навчання

  малюнок - щосуботи з 11.00-14.00
  портфоліо - онлайн заняття та індивідуальні консультації - травень 2024

  + один тижневий інтенсив з макетування навесні за бажанням. Дати інтенсиву будуть оголошені у березні.

 • Вступ

  Для навчання на підготовчому курсі потрібно пройти коротку співбесіду з кураторкою курсу Катериною Марінчук по телефону

 • Вартість

  - 13 500,00 грн (разова оплата) - малюнок+портфоліо
  - 6 500,00 грн (разова оплата) - інтенсив з макетування

 • Навантаження

  - 36 академічних години в класі з малюнку
  - 36 академічних годин в класі з макетування
  - 11 годин навчальних матеріалів по курсу Портфоліо в записі
  - до 4 годин на кожного індивідуальних консультацій на курсі Портфоліо

 • Матеріали для роботи

  Для навчання вам буде необхідно забезпечити себе різними робочими матеріалами та послугами друку, їх переліх та ступінь обов’язковості буде надаватись безпосередньо перед початком навчального семестру.

Заняття з неакадемічного малюнку мають на меті розвинути художнє та просторове мислення майбутнього студента/-ки – архітектора/-ки, допомогти подолати страх білого аркушу та дозволити вільно почувати себе в малюнку та скетчингу. Особливу увагу рекомендується приділяти логіці побудови геометричних фігур різного ступеня складності. Протягом курсу малюнок розглядається як один із способів пізнання та дослідження фізичних властивостей та геометричних особливостей довколишнього світу. Курс формує в студентів/-ок розуміння потенціалу тих чи інших виразних прийомів та графічних засобів

Що отримає студент?
-розуміння потенціалу інструментів графічної мови та вміння ними користуватися
-розуміння основних законів композиції
-розуміння теорії кольору в малюнку
-розуміння геометрії та пластики предметів навколишнього світу та здібність зафіксувати їх графічно на листі
-вміння графічно фіксувати ідеї на листі
-вміння формувати візуальний образ
-вміння вирішувати композиційні, формотворчі та просторові питання на листі

Інтенсив передбачає знайомство з основами, методиками та методологіями архітектурного проєктування, а також з базовими поняттями та принципами макетування. Проєктною задачею стане об’єкт невеликого масштабу (павільйон), а також робота з конкретним контекстом, дозволяючи більш глибоко дослідити зв’язки між користувачем, контекстом та простором, що проєктується.

Творчий конкурс – форма вступного випробування для вступу, яка передбачає демонстрацію та оцінювання творчих здібностей вступника/-ці, необхідних для здобуття вищої освіти за спеціальністю.

Творчий конкурс проходить у три етапи:
1. подання завчасно підготовленого портфоліо;
2. виконання вступником/-цею графічної роботи;
3. проходження вступником/-цею співбесіди з членами екзаменаційної комісії.

Другий етап творчого конкурсу полягає у виконанні графічної роботи – графічної інтерпретації літературного твору шляхом створення композиції з геометричних фігур, що перетинаються. Графічна робота не має бути ілюстрацією до літературного твору або інтерпретувати його буквально, а радше виражати сенси/стани, ритм та ідею, закладені у твір. Характерні особливості композиції – пропорції та співвідношення елементів, динамічність і статичність, цілісність або дрібність, баланс та рівновага, симетрія і асиметрія – мають реферувати до формальних та змістових особливостей літературного твору.
В екзаменаційному білеті буде задано дві фігури, які можуть використовуватись будь яку кількість раз. Робота має включати мінімум три перетини фігур.
Оцінювання відбувається за 4 критеріями — композиція, концепція (креативність), якість виконання роботи, розуміння проєкціювання/правильність побудови проєкцій

Для успішного проходження творчого конкурсу в ХША абітурієнтам необхідно подати власне портфоліо – графічну розповідь про досвід та навички вступника та розкриває його/її, як творчу особистість, що підготовлений/-на до здобуття професії архітектора.
У графічній частині, на розсуд вступника/-ці, можуть бути запропоновані будь-які графічні зображення, які відображають вміння, наприклад у малюванні, здібностях просторово мислити, проєктувати, фотографувати, моделювати чи описувати те, що було створено у будь-якій креативній сфері. Окрім графічних навичок портфоліо має відображати здатність вступника/-ці до логічної та послідовної розповіді про його/її вміння та здібності. Важливо, щоб портфоліо мало структуру, єдиний стиль і було зрозумілим.

Супровідний лист – це невід’ємна частина портфоліо, яка в текстовому вигляді розкриває інтереси та досвід вступника/-ці та логічно доповнює графічну розповідь портфоліо.
Курс портфоліо дає абітурієнтам можливість разом з командою тьюторів-професіоналів структурувати свій попередній досвід, розробити концепцію портфоліо, що дасть можливість найкраще відобразити вашу особистість, а також здобути навички верстки та композиції для створення безпосередньо книжечки-портфоліо.

"

"

"

"

"

"

Ольга Криворучко

Архітекторка, PhD в галузі архітектури, завідувачка кафедри, викладачка дисципліни “Архітектурна графіка”

Антон Железнов

Архітектор, викладач “Студії та Макетування”

Аліна Лисачкова

Графічна дизайнерка, викладачка курсу “Портфоліо”

Лілія Петрова

Мисткиня, викладачка модулю “Малюнок”

Владислав Юдін

Митець, викладач модулю “Малюнок”

Катерина Марінчук

Керівниця Підготовчого відділення

Для того, щоб подати заявку на навчання на підготовчому відділенні – необхідно залишити заявку на нашому сайті та очікувати на дзвінок/емейл від кураторки курсу.